„Miłość należy się każdemu, kto ma odwagę po nią sięgnąć”.

21 czerwca w błażowskiej bibliotece gościliśmy wspaniałą pisarkę Sylwię Trojanowską.

Sylwia Trojanowska - pisarka, autorka sztuk teatralnych, coach i trenerka biznesu. Aktywnie działa na rzecz kobiet. Jest ambasadorką akcji „Wiele powodów, by żyć”, mającej na celu promowanie profilaktycznych badań cytologicznych, oraz członkinią kapituły „Magnolie Biznesu”, nagradzającej wyjątkowe kobiety województwa zachodniopomorskiego. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią „Szkoła latania”, od tamtej pory ukazało się jeszcze wiele innych jej książek, między innymi trylogia „Sekrety i kłamstwa” (2018–2019), „Wigilijna przystań” (2019), „Powiedz mi, jak będzie” (2020) , „Wzgórze Świątecznych Życzeń” (2020) i najnowsza „Łabędź” (2022).

Jest także autorką sztuk teatralnych, z których dwie: „4 kute asy” oraz „Okna”, trafiły na afisze. Jej znakiem rozpoznawczym jest uśmiech i optymistyczne spojrzenie na świat. Uwielbia podróże i to z nich czerpie inspiracje do swoich powieści. Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na obrzeżach Puszczy Bukowej.

Choć Sylwia Trojanowska podejmuje w swoich powieściach także niełatwe tematy, jej cechami charakterystycznymi są pogoda ducha i optymizm. Jest osobą bardzo ciepłą i otwartą. Swym uśmiechem i pozytywną energią podzieliła się z wszystkimi gośćmi. Myślę, że po naszym spotkaniu  nasi czytelnicy z przyjemnością sięgną po Jej twórczość – gorąco polecam!

Było coś dla ducha ale i dla ciała. Serdecznie dziękuję Wszystkim za liczne przybycie. Bardzo dziękuję Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Byli to: Renata Brzęk, Elżbieta Pęcka, Danuta Hamerla, Magdalena Fornal, Hania Słupek, Renata Kata, Anna i Jakub Heller. Dziękuję także tym, którzy zamiast kwiatów przynieśli autorce karmę dla psów - Pani Sylwia wspiera schroniska dla zwierząt. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych Zuzanny Heller.

Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez błażowską bibliotekę.

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.

Anna Heller

Prace plastyczne Zuzanny Heller

Prace plastyczne Zuzanny Heller