Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

2657250
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
385
13432
31740
2657250


Twój IP:54.80.208.105

W zeszłym tygodniu w Kąkolówce odbyło się kolejne spotkanie Molików Książkowych. Długo musieliśmy na nie czekać ze względu na inne ważne obowiązki szkolne dzieci przynależących do tej grupy.

             Nasze spotkanie rozpoczęło się od wykonania z przyniesionych przez dzieci kasztanów i żołędzi zwierząt leśnych, które ludzie muszą dokarmiać w porze jesiennej jak i zimowej, gdy już same nie są w stanie znaleźć sobie pożywienia w leśnej ściółce. Rozmowy prowadzone podczas wykonywania tego zadania, także dotyczyły form dokarmiania dzikich leśnych zwierząt przez człowieka.

            Kolejnym zadaniem dzieci było wykonanie charakterystycznych obrazków  związanych z jesienną aurą, które później przyozdobiły naszą bibliotekę. Prace te były wykonywane z dużym zapałem, ale też nie ukrywam, że z pośpiechem gdyż dzieci od początku naszego spotkania pytały tylko o to kiedy będą mogły pograć w gry zręcznościowe, wypożyczone przeze mnie od Oskarka. Głównym pytaniem było także to czy w najbliższym czasie pojawią się jakieś nowe gry, w które dzieci z Kąkolówki podczas zajęć uwielbiają grać. Zważywszy na okoliczność iż wielkimi krokami zbliżają się do nas Mikołajki myślę, że Św. Mikołaj nie zapomni o Molikach Książkowych i podaruje im nową świetną grę, która będzie mogła wnieść kolejną formę rozrywki w naszych spotkaniach.

             Na zakończenie z godnie ze „starym” zwyczajem dzieci zagrały w gry takie jak: LOTTI KAROTI, ZŁY PIES i PIGGY POP”. 

Kinga Rybka