19019

Twój IP:54.196.190.32

8 grudnia filia biblioteki publicznej w Futomie gościła najmłodsze dzieci z przedszkola. Tematem naszego spotkania i rozmowy była postać Świętego Mikołaja, najbardziej kochanego ze Świętych, który 6 grudnia przynosi i rozdaje prezenty.  Tego Świętego kochają wszyscy i cieszą się nim po kolei. Jest dobry i sympatyczny, łagodny i zawsze uśmiechnięty. Cały rok czeka na jeden tylko dzień, żeby się pokazać i przynieść dzieciom upragnione prezenty.

Dzieci przyniosły ze sobą rysunki przedstawiające Św. Mikołaja. Opowiadały o swoich prezentach jakie otrzymały, wysłuchały wierszy o Mikołaju, zaśpiewały piosenkę o padającym śniegu i otrzymały mikołajkowe słodycze, które dyskretny Mikołaj zostawił w koszyku między książkami.