Twój IP:52.200.130.163

Krótkie, grudniowe dni szybko biegną i coraz krótszy czas dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Za oknami zrobiło się biało, lekki śnieg oprószył ziemię zmieniając krajobraz w zimową scenerię. Dzieci z utęsknieniem czekają na ferie przedświąteczne i gwiazdkowe prezenty. Święta w polskim domu są mocno obsadzone w tradycji i zwyczajach pielęgnowanych przez pokolenia.

Właśnie o tym rozmawialiśmy 9 grudnia w filii biblioteki publicznej w Futomie z trzecioklasistami i panią wychowawczynią Dorotą Pociask.  Nasza polska tradycja związana z Bożym Narodzeniem  jest przepiękna i bardzo bogata w treści. Ćwiczeniem językowym dla dzieci była ,,wędrówka przez świąteczne słówka’’ . Okazało się, że nasz język polski posiada całą gamę słów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, począwszy od aniołków, a kończąc na życzeniach świątecznych, do których dołącza się bibliotekarka.