3193273
1914
3193273

Twój IP:54.234.227.202

„Pierwiosnek to wiosna rozkwitła i świeża

to pierwsze jej tchnienie, to woń co uderza

i w płatkach złocistych ma swoją kołyskę -

pierwiosnek zwiastuje uroki jej wszystkie."

(W. Ścisłowski)

W wiosenny dzień, 7 kwietnia 2016 r., w filii biblioteki publicznej w Piątkowej dzieci z przedszkola uczestniczyły w edukacyjnej lekcji bibliotecznej pod hasłem WIOSENNE KWIATY.

Na wstępie wysłuchały piosenki pt. „Maszeruje wiosna" oraz wierszy: „Przyjście wiosny" J. Brzechwy i „Nasze kwiaty" M. Konopnickiej. Wychowawczyni pani Renata Kowalska zrobiła prezentację pięknych wiosennych kwiatów i przypomniała dzieciom o kwiatach podlegających ochronie, rosnących w lasach i parkach, tj.: zawilcach, krokusach, sasankach, przebiśniegach.

Dzieci porównywały zerwane kwiaty z tymi, które namalowały. Następnie swoje malowanki umieściły na wystawce bibliotecznej. Bibliotekarka podziwiała wykonany przez przedszkolaków piękny plakat przedstawiający obraz wiosny na łące. Na zakończenie dzieci obejrzały filmik Budzik - Wiosna.

Danuta Hamerla