Twój IP:54.90.119.59

WIEWIÓRKI DLA BIBLIOTEKARZY

8 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej oto okazji 10 maja bibliotekę odwiedziła grupa błażowskich przedszkolaków pod opieką Grażyny Przybyło i Gabrieli Słaby. Dzieci przygotowały dla dyrektor Danuty Heller i pracowników biblioteki niespodziankę, a było to piękne, muzyczne przedstawienie, w którym występowały postaci z bajek, między innymi krasnale w pięknych czerwonych czapeczkach i pelerynkach, które nocami odkurzały zakurzone książki. Złożyły też życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, a na pamiątkę wizyty przekazały na ręce pani dyrektor kwiaty. Obejrzały również pokaz o działalności biblioteki, o zasadach wypożyczania i obchodzeniu się z książką. Usłyszały bajkę o Franklinie, który wypożyczył książkę, ale zapomniał, gdzie ją odłożył, a potem wyniknęły z tego same kłopoty. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a przygoda Franklina dała małym czytelnikom przykład co należy robić, albo czego nie robić, by taka historia się już nie powtórzyła. Dzieci zadawały bardzo ambitne pytania, jak np.: czy biblioteka posiada zbiory na nośnikach elektronicznych? Starałam się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mam nadzieję, że czas poświęcony wspólnie z grupą Wiewiórek zaowocuje w przyszłości tym, że bibliotece będzie przybywać nowych czytelników, którzy zechcą dobrowolnie przyjść do nas, a nie tylko po lekturę szkolną. Kolejne spotkania już wkrótce. Zapraszamy.

Anna Heller