Twój IP:54.80.189.255

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca , uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

(Cycero)

Jak co roku, 19 maja 2016 roku w filii biblioteki publicznej w Nowym  Borku odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, którzy przyszli ze swoją wychowawczynią panią Iwoną Pociask. Bibliotekarka przygotowała na wstępie krótką informację dotyczącą powstania pisma, jak rozwijało się na przestrzeni wieków. Wyjaśniła różnicę między biblioteką a księgarnią. Dzieci zapoznały się także z regulaminem biblioteki , warunkami zapisu oraz pojęciami związanymi z biblioteką. Potem uroczyście odczytali tekst przyrzeczenia  oraz życzenia książki i zobowiązali się szanować książki jak najbliższych sercu przyjaciół, a z czytania czerpać jak najwięcej mądrości i radości. Potem wysłuchały dwóch wierszy  - „Biblioteka’ Jerzego Strusińskiego oraz „Skarga książki” Jana Huszczy, po których odbyło się krótkie podsumowanie wiadomości dotyczących biblioteki i jej funkcjonowania. Na pamiątkę uroczystego pasowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z zaproszeniem do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki.

Anna Kowal