Twój IP:54.196.42.146

NA SREBRNY JUBILEUSZ

3 czerwca 2016 r. samorządowcy województwa podkarpackiego spotkali się w Rzeszowie, aby świętować Dzień Samorządu Terytorialnego. Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury ogłoszono laureatów plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa oraz przyznano nagrody za najlepszą samorządową stronę internetową. Nagrodzono również najzdolniejszą młodzież szkolną z Podkarpacia. Z okazji 25-lecia czterech czasopism, m. in. „Kuriera Błażowskiego”, redakcje uhonorowano okolicznościowymi grawer tonami. Naszą redakcję reprezentowali na gali burmistrz Jerzy Kocój, Małgorzata Kutrzeba, Zdzisław Chlebek i Jakub Heller.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.

J.H.