Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

2898621
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
1983
11874
15755
2898621


Twój IP:18.234.66.217

TO JUŻ 150. NUMER

24 czerwca 2016 r. w kawiarni „Arkadia” miała miejsce jeszcze jedna miła uroczystość. Burmistrz Błażowej Jerzy Kocój i przewodniczący Rady Miejskiej Jurek Faraś zaprosili zespół redakcyjny i współpracowników „Kuriera Błażowskiego” na spotkanie z okazji ukazania się 150. numeru naszego czasopisma lokalnego. Członkowie i współpracownicy redakcji otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne i kwiaty. Życzenia przekazywali burmistrz Jerzy Kocój, od 20 lat członek redakcji „Kuriera Błażowskiego”, i przewodniczący Rady Miejskiej Jurek Faraś. Był czas na wspomnienia, bowiem nazbierało się ich sporo na przestrzeni 25 lat. – Ćwierć wieku to epoka w życiu człowieka – uważa redaktor naczelna Danuta Heller. Rówieśnicy „Kuriera” to dorośli ludzie. Wielu spośród pierwszych redaktorów nie żyje. Wszyscy podkreślali zgodnie, że „Kurier Błażowski to kronika Błażowszczyzny.

Czasopismo towarzyszy samorządowi lokalnemu od początku, władze się zmieniają, pismo trwa. To aspekt wart podkreślenia, że jest dobrym pośrednikiem pomiędzy kolejnymi władzami a mieszkańcami.

Reasumując – wydawanie pisma, periodyku to duży wysiłek wielu osób. Miło, że władze doceniły to na uroczystym spotkaniu, bo praca społeczna w ciągu wielu lat zasługuje na szacunek. To pozytywny przykład dla innych.

Danuta Heller