Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

2281014
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
2845
11506
50283
2281014


Twój IP:54.234.190.237

TO JUŻ 150. NUMER

24 czerwca 2016 r. w kawiarni „Arkadia” miała miejsce jeszcze jedna miła uroczystość. Burmistrz Błażowej Jerzy Kocój i przewodniczący Rady Miejskiej Jurek Faraś zaprosili zespół redakcyjny i współpracowników „Kuriera Błażowskiego” na spotkanie z okazji ukazania się 150. numeru naszego czasopisma lokalnego. Członkowie i współpracownicy redakcji otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne i kwiaty. Życzenia przekazywali burmistrz Jerzy Kocój, od 20 lat członek redakcji „Kuriera Błażowskiego”, i przewodniczący Rady Miejskiej Jurek Faraś. Był czas na wspomnienia, bowiem nazbierało się ich sporo na przestrzeni 25 lat. – Ćwierć wieku to epoka w życiu człowieka – uważa redaktor naczelna Danuta Heller. Rówieśnicy „Kuriera” to dorośli ludzie. Wielu spośród pierwszych redaktorów nie żyje. Wszyscy podkreślali zgodnie, że „Kurier Błażowski to kronika Błażowszczyzny.

Czasopismo towarzyszy samorządowi lokalnemu od początku, władze się zmieniają, pismo trwa. To aspekt wart podkreślenia, że jest dobrym pośrednikiem pomiędzy kolejnymi władzami a mieszkańcami.

Reasumując – wydawanie pisma, periodyku to duży wysiłek wielu osób. Miło, że władze doceniły to na uroczystym spotkaniu, bo praca społeczna w ciągu wielu lat zasługuje na szacunek. To pozytywny przykład dla innych.

Danuta Heller