Twój IP:54.242.250.208

12 września 2016 filię biblioteki publicznej w Futomie odwiedziły dzieci z klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej z panią Iwoną Bocek. Niektóre z nich po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. Tematem naszego spotkania były literki tworzące polski alfabet-nasze” abecadło,,. 24 litery są znakami graficznymi, którymi posługujemy się w pisaniu i czytaniu – to podstawa wczesnoszkolnej edukacji. Każde z dzieci odgadywało słowa zaczynające się od pierwszej litery swojego imienia, dzięki czemu powstał pokaźny zbiór słówek. Innym zadaniem było opisywanie liter- jak wyglądają i do czego mogą być podobne. Tutaj pojawiały się zabawne i śmieszne historyjki. Na podstawie książeczki Ireny Tuwim ,, Co okręt wiezie? ‘’uczniowie poznali dużą gamę słów na każdą z liter w alfabecie. Drugoklasiści próbowali czytać wierszyki Jadwigi Kosińskiej pt. ,, Wesoły alfabet”. Jednym słowem nasze spotkanie można określić –spotkaniem w ,,literkowie’’.