Twój IP:54.90.119.59

14 listopada 2016 r. na lekcji wychowawczej w czwartej klasie rozmawialiśmy o demokracji – czyli systemie władzy istniejącej w Polsce. Bibliotekarka w krótkim zarysie przedstawiła profil władzy ustawodawczej i wykonawczej – począwszy od Parlamentu, czyli: Sejmu i Senatu,  a skończywszy na samorządzie.  Władzę wykonawczą sprawuje rząd, na czele którego stoi premier, który kieruje całą Radą Ministrów. Wojewoda to przedstawiciel administracji rządowej w terenie, a sejmik wojewódzki to organ samorządowy. Była również mowa o prezydencie – głowie państwa, czyli o osobie stojącej na czele państwa. Uczniowie znają  nie tylko nazwiska najważniejszych osób sprawujących władzę w Polsce, ale także tych z naszej gminy. Urozmaiceniem pogadanki o władzy była krzyżówka ,,patriotyczna”, w haśle której wyszło słowo – wolność. Dziękuję pani wychowawczyni Teresie Gołdzie i uczniom, którzy włączyli się do naszej rozmowy o demokracji.