Twój IP:54.81.110.186

Lektura Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy’’ jest obowiązkowo omawiana na lekcjach języka polskiego w piątej klasie szkoły podstawowej. Jest jedną z najciekawszych książek w kanonie lektur szkolnych. 30 stycznia 2017  r. bibliotekarka zaprosiła właśnie uczniów klasy piątej do filii biblioteki publicznej w Futomie na quiz poświęconej tej lekturze. Okazało się, że uczniowie dokładnie przyswoili sobie treść książki - bo z  quizem składającym się z 18 pytań nie było trudności. Oprócz quizu dzieci wysłuchały książeczki o pociągu przejeżdżającym przez różne kraje, napisanej w języku angielskim, a czytanej przez panią anglistkę Katarzynę Kołodziej. W czytanym tekście było dużo słówek związanych z podróżą, krajami świata, ze zwierzętami. Dzieci tłumaczyły tekst na język polski, dlatego przyswoiły sobie nowe angielskie słówka. Dziękuję pani Kasi i uczniom za miłe, myślę, że pożyteczne, spotkanie.