Twój IP:54.81.71.219

6 kwietnia 2017 r. na spotkanie z zajączkiem wielkanocnym rozdającym prezenty świąteczne w filii biblioteki publicznej w Piątkowej przybyły dzieci z przedszkola. Spotkanie prowadziły uczennice z klasy III: Natalka, Ola, Julia, Zuzia, Paulinka i Ania. Na początku przedszkolaki otrzymały maski zajączka. Aby rozpocząć świąteczną grę planszową, dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, a starsze dziewczynki zadawały im pytania związane ze Świętami Wielkanocnymi. Każda z dziewczynek miała również do przeczytania wiersz lub opowiadanie o tematyce świątecznej.

Święta Wielkanocne trudno sobie wyobrazić bez tradycyjnych ozdób: kolorowych pisanek, baranka, zajączków, kurczaków czy królików. Można z nich tworzyć różne kompozycje. Drzewko z takimi ozdobami wykonali najmłodsi czytelnicy w bibliotece, co jeszcze bardziej podkreśliło świąteczny wystrój pomieszczenia.

Danuta Hamerla