20305

Twój IP:34.203.28.212

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium  Paschalne; mękę, śmierć i Zmartwychwstanie  Jezusa Chrystusa. Z   Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe tradycje oraz obrzędy jak święcenie pokarmów,  ozdabianie  własnoręcznie pisanek, a także śmigus dyngus które są dalej kultywowane w różnych częściach  Polski.

10 kwietnia w przedświątecznej atmosferze tych  świąt uczniowie klasy drugiej , których wychowawczynią jest pani Iwona  Pociask, na kolejnym spotkaniu wysłuchali wierszy  z nimi związanych. Polska poezja dziecięca zawiera wiele wierszy, które opisują walory tych radosnych i rodzinnych świąt, ich tradycje i obrzędy.  Uczniowie zaśpiewali  również wielkanocną pieśń, a bibliotekarka otrzymała piękną ozdobę świąteczną i życzenia.

Anna Kowal