Twój IP:54.161.77.30

25 kwietnia 2017 r. z najmłodszymi czytelniczkami filii biblioteki publicznej w Futomie  rozmawiałyśmy o naszej planecie – Ziemi. Okazją do różnych dyskusji i rozmów na temat ochrony naszego środowiska jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, który obchodzi się 22 kwietnia. Ziemia to nasza matka - żywicielka. Wiele dyscyplin naukowych zajmuje się badaniami procesów zachodzących w otaczającym nas świecie. Fizycy badają energię kwantową, jej najmniejsze cząsteczki, tak zwane kwarki. Kwark jest obecnie najmniejszą drobinką materii, z której zbudowane są atomy. Dla zainteresowanych tematem materii można znaleźć wiele literatury popularnonaukowej w bibliotece. Dzieci interesuje najbliższy otaczający ich świat: powietrze,  gleba, las, woda, jednym słowem natura, przyroda. Musimy  więc pamiętać o elementarnych zasadach korzystania z tych dobrodziejstw natury.