Twój IP:54.242.193.41

27 kwietnia 2017 r. błażowską bibliotekę odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Białce.

Przybyły one pod opieką Lucyny Gąski i Anny Kowal. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym budynku, dlatego z zaciekawieniem oglądali prezentację o historii biblioteki, która będzie niedługo obchodzić siedemdziesięciolecie powstania.

Dzieci zwiedziły bibliotekę, a także dowiedziały się jak funkcjonuje placówka, jaki jest stan księgozbioru, ilu jest czytelników i czym zajmują się bibliotekarze. Rozmawialiśmy o powstaniu książki od tabliczki glinianej i rylca, aż po audiobooki.

Wspólnie przeglądnęliśmy nowe książki, jakie zostały zakupione do biblioteki. Ku mojemu zadowoleniu przybyło nam  kolejnych 10 nowo zapisanych czytelników.

Organizowane lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży pomagają i uczą poruszania się po księgozbiorze, utrwalają nawyki czytelnicze, wprowadzają w świat wiedzy, oraz rozbudzają wyobraźnię.

Zapraszamy wszystkich do naszych bibliotek.

Anna Heller