Twój IP:54.224.13.210

Pieski, to już ostatnia grupa przedszkolaków z miejscowego przedszkola, która gościła w Miejsko Gminnej Bibliotece publicznej w Błażowej przed wakacjami. Odwiedziny odbyły się 18 maja 2017 r. w piękny słoneczny dzień. Grupa małych czytelników przybyła pod okiem pań Haliny Piszcz i Barbary Bartman.  Na samym wstępie zostałam obdarowana ogromnym bukietem pachnącego bzu.

Nasze spotkanie nie opierało się tylko na rozmowach o książce i bibliotece -tematem była roślinność oraz zwierzęta zamieszkujące nasze łąki.

Przedstawiona prezentacja przybliżyła przedszkolakom większe i mniejsze stworzenia oraz różne inne organizmy żyjące wokół nas. Dzieci bez problemu rozpoznały zaskrońca, żmiję, a także kaczeńce, maki, chabry i inne kwiaty.

W czasie prezentacji wysłuchały też wierszy, rozwiązały kilkanaście zagadek, a ja wysłuchałam kilka zabawnych piosenek w ich wykonaniu. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały drobne słodkości.

Zapach bzu wypełnił bibliotekę i będzie miłym wspomnieniem po wizycie przedszkolaków.

Anna Heller