1914

Twój IP:54.161.77.30

Melania Graboś, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej w Futomie, została nagrodzona za aktywność czytelniczą filii biblioteki publicznej w Futomie. Na jej karcie czytelniczej jest zapisanych najwięcej wypożyczonych książek spośród czytelników w kategorii wiekowej – dzieci. Melania brała również udział w dwóch konkursach plastycznych: Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Wśród bohaterów Astrid Lindgren’’ i Jasnogórskim Konkursie Promyczka Dobra.  W tym roku przypada 300, rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dlatego redakcja czasopisma dziecięcego ogłosiła konkurs plastyczny, który polegał na wypełnieniu dowolną techniką plastyczną konturów jasnogórskiego obrazu. Melania do swojej pracy użyła naturalnych elementów: słomki, ziaren maku i soczewicy. Wszystkie prace, jak podaje redakcja, będą wystawione w specjalnej galerii dziecięcej na Jasnej Górze. Pierwszego czerwca w Dzień Dziecka na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie dzieci na placu przed szczytem. W programie ma być wiele zabaw i koncertów, tzw. gardenparty u Królowej. Cieszymy się z tego, że jedna praca z filii biblioteki publicznej w Futomie wykonana przez Melanię będzie oglądana przez zwiedzających i pielgrzymów.