Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

2655942
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
1101
12509
30432
2655942


Twój IP:54.81.110.186

14 czerwca 2017 r. bibliotekę w Kąkolówce odwiedzili najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki były bardzo ciekawe, jak funkcjonuje biblioteka i jak można dołączyć do grona czytelników. 

Najpierw krótko opowiedziałam im jak kataloguje się książki, gdzie znajdują się różne działy takie jak: literatura dla najmłodszych, młodzieżowa, lektury czy też literatura dla dorosłych. Wszystkie maluchy słuchały z dużym zaciekawieniem. Później przedstawiłam jak wygląda prowadzenie rejestru czytelników, jakie dane się wpisuje i dlaczego każdy czytelnik ma swój numer na karcie.

Kolejnym punktem naszego spotkania było czytanie bajki. Chcąc, aby bajka była nie tylko ciekawa, ale także zabawna, wybrałam historię „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. Po reakcjach dzieci mogę przyznać, że wybór był słuszny.

Przedszkolaki, jak zawsze, nie przychodzą do biblioteki z pustymi rękami; tym razem przyniosły mi własnoręcznie zrobione piękne rysunki, które przedstawiały różne postacie z bajek, między innymi: Kubusia Puchatka, Małą Syrenkę, Strażaka Sama, Reksia i wiele innych.

 Zarówno przedszkolakom z Kąkolówki, jak i ich wychowawczyni pani Teresie Mijalnej dziękuję za wizytę i oczywiście zachęcam do czytania.

Kinga Rybka