Twój IP:54.224.13.210

22 czerwca 2017 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kąkolówce zostali pasowani na czytelnika biblioteki. W tym roku udział wzięło ośmioro uczniów: siedmiu chłopców i jedna dziewczynka.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od krótkiego monologu „Co by mogła nam powiedzieć książka, gdyby tylko potrafiła mówić?” Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym jak książka narzeka na poplamione lub powyrywane kartki, jak dzieci rysują po jej okładkach czy też jak ją kładą gdzie bądź a nie odkładają na półkę. Następnie dzieci musiały przejść mały egzamin w postaci zagadek na temat biblioteki i bajek, które się w niej znajdują. Wiedza wszystkich dzieci okazała się znakomita. Żadna z zagadek nie sprawiła im większej trudności.

Po zdanym egzaminie każde dziecko zostało oficjalnie pasowane na czytelnika otrzymało dyplom, małą pamiątkę i oczywiście coś słodkiego.

Uczniom uroczyście przyjętym w poczet czytelników biblioteki w Kąkolówce gratuluję i dziękuję za udział w pasowaniu.

Szanuj książeczki czyś mały czyś duży

One zabiorą cię w świat podróży

Pokażą ci kraje obce, tajemne

Skarby dobędziesz na światło dzienne