Twój IP:54.81.71.219

18 maja 2017 r. filia biblioteki publicznej w Futomie gościła najmłodsze dzieci szkolne z paniami Ewą Skawińską i Moniką Wielgos. Nasze spotkanie związane było ze słyną, bajkową pszczółką Mają. Jest maj, pełnia wiosny. W słoneczne, ciepłe dni pszczoły wyruszają ze swoich domków-uli na wędrówki w poszukiwaniu nektaru, potrzebnego do produkcji miodu. Rezolutna Maja postanowiła opuścić  swój pszczeli gród i wyruszyć w daleki, ciekawy świat. Tam na nią czekały różne przeżycia, perypetie i przygody: konik polny, pająk Bartłomiej, niewola u szerszeni. No cóż, Maja potrafiła ze swoich opresji zawsze wyjść zwycięsko. Dzieci na spotkanie z pszczółką Mają przebrały się w barwne stroje symbolizujące ,,kolorową łąkę”. Tak więc w piękną pogodę na zielonej łące spotykają się różne owady: pszczoły, motylki, biedronki, koniki polne. W bibliotece zrobiło się kolorowo, wesoło i barwnie, co zostało utrwalone na zdjęciach.