Twój IP:54.82.56.95

WSPOMINAMY JANA PAWŁA II – 39. ROCZNICA WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

16 października 2017 r. w filii biblioteki publicznej w Futomie z uczniami klasy czwartej i piątej wspominaliśmy osobę Jana Pawła II. W tym dniu (był to również poniedziałek) mija dokładnie 39 lat od tego wydarzenia. Trzeba ciągle wracać do tamtych, już historycznych wydarzeń sprzed prawie czterech dekad. Musimy przypominać dzieciom o największym z rodu Polaków w dziejach naszej ojczyzny i Kościoła. Bibliotekarka przygotowała dwa quizy o życiu Papieża, wystawkę książek i kilka ciekawostek dotyczących zwyczajów dnia codziennego Karola Wojtyły z książki Mariusza Wollnego pt.,, Jak Lolek został papieżem’’ .  Uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów za prawidłowe odpowiedzi otrzymali zakładki do książek z podobizną św. Jana Pawła II i inne. Dziękuję wychowawcom czwartej i piątej klasy: panu Grzegorzowi Kruczkowi i pani Teresie Gołdzie oraz uczniom za udział w spotkaniu w bibliotece.