Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3128540
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
488
4343
16691
3128540


Twój IP:34.230.84.215

JESIEŃ, JESIEŃ, JESIEŃ - JAK TO TAK

19 października 2017 r. błażowską bibliotekę odwiedziły "Sówki" z miejscowego przedszkola. Maluchy przyszły pod opieka Jwony Kruczek i Julii Wańcio.

Głównym tematem naszego spotkania była zbliżająca się jesień, dlatego rozmawialiśmy o zmianach w przyrodzie, które zachodzą wraz z nadejściem jednej z najpiękniejszej pór roku.

Rudy, żółty, pomarańczowy, złoty to kolory, które nas otaczają i odnaleźć możemy je nie tyko w kolorowych liściach, ale i w warzywach a nawet w niektórych zwierzętach.

Odbyliśmy wirtualną podróż do sadu, lasu i parku i tam odkrywaliśmy dary, którymi obdarza nas piękna złota jesień. Wspólnie recytowaliśmy wiersz Jana Brzechwy pt. ,, Na Straganie”

W drugiej części dzieci wysłuchały bajki Christine Leeson pt. „Skarb Rudej Kitki”. Jest to ciekawie napisana pouczająca historia w której tytułowa bohaterka, wiewiórka Kitka tak jak każdej jesieni szykowała sobie zapasy jedzenia na zimę. Tym razem tak się uwijała, że  wyzbierała wszystkie owoce w całej okolicy nie patrząc na inne zwierzęta, które też chciały coś odłożyć na zimę.

Historia wiewiórki wywołała burzliwą dyskusję o prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za swoje czyny, a przede wszystkim o tym, że należy dzielić się, a także myśleć o mniejszych i słabszych przyjaciołach.

Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom, że czytanie książek to nie tylko rozwijanie wyobraźni, ale i doskonała rozrywka na długie jesienne i zimowe wieczory.

 

,,Jesień u fryzjera”

 

Przyszła jesień

do fryzjera:

- Proszę mną się zająć teraz!

Lato miało włosy złote,

ja na rude mam ochotę.

No, bo niech pan

spojrzy sam,

rudo tu i rudo tam...

Mówi fryzjer:

- Rzeczywiście!

Dookoła rude liście,

ruda trawa, rude krzaki,

chyba modny kolor taki.

Szczotka,

grzebień,

farby fura,

już gotowa jest fryzura.

Woła jesień: - W samą porę!

Płacę panu muchomorem!

Gellner

 

Anna Heller