19017

Twój IP:54.196.190.32

Od kilku lat mieszkańcy Podkarpacia zbierają makulaturę, a uzyskane pieniądze z jej sprzedaży trafiają na misje do Afryki. Z tych środków chrześcijańscy misjonarze budują studnie głębinowe, które dają tamtym mieszkańcom nadzieję na lepsze życie. Nie trzeba chodzić kilkanaście kilometrów z pojemnikami po wodę, ale mieć ją w swojej wiosce na miejscu. Teraz można ją nie tylko pić, ale również napoić zwierzęta, wyprać  ubranie czy ugotować obiad. Do akcji ,,Studnia za makulaturę” dołączyła się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej i jej dwie filie: w Futomie i Piątkowej. Makulatura z bibliotek to książki zdezaktualizowane, zniszczone i nieaktualna prasa. 13 grudnia firma ,, Atol” z Rzeszowa zabrała przygotowaną makulaturę, a uzyskane pieniądze przeznaczy na budowę studni w Sudanie –bardzo biednym kraju Afryki.