Twój IP:54.166.172.180

12 grudnia br.trzecia klasa odwiedziła bibliotekę w Białce. Na spotkaniu rozmawialiśmy na temat funkcjonowania biblioteki, jak należy szukać książek, które nas interesują. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo potrzebne jest czytanie. Jak powiedziała Wisława Szymborska, „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Do udziału w tej zabawie starałam się przekonać trzecią klasę.

Oczywiście z okazji zbliżających się świąt rozmawialiśmy także o tradycjach, jakie panują w rodzinnych domach. Każde dziecko powiedziało, że zasadą jest „ dodatkowe miejsce przy stole  dla wędrowca.” Prócz tego rozmawialiśmy o wigilijnych potrawach. Próbowaliśmy wymienić 12 potraw, ale i tak co drugie danie to były pierogi.

Wszystkim moim Czytelnikom życzę zdrowych wesołych świąt, spędzonych w rodzinnym gronie.

Kinga Rybka