Twój IP:54.198.142.121

19 grudnia 2017 r. pięknie ubrana przez najmłodszych czytelników filii biblioteki publicznej   w Piątkowej choinka, wprowadziła nas w magię świąt Bożego Narodzenia. Dziewczynki ze starszych klas: Korenelia Sieńko oraz Kinga Piech przygotowały piękny łańcuch choinkowy „na słodko” składający sie z kolorowych chrupkowych kulek. Uczniowie oglądali także wystawkę szopek, które są niezbędnym elementem bożonarodzeniowej dekoracji w kościołach i w wielu domach. Pani Renata Kowalska przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Boże Narodzenie”, opisującą narodziny Pana Jezusa. Dzieci doskonale wiedziały jakie są polskie zwyczaje związane z nadchodzącymi świętami. Świadczy to o tym, jak ważne w naszych rodzinach są tradycje świąteczne i wigilijne, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Rozwiązywany przez trzecioklasistów świąteczny rebus, dekorowanie i degustacja ciasteczek oraz wspólne kolędowanie dało wszystkim dużo uśmiechu i radości.

Danuta Hamerla