Twój IP:54.224.133.152

19 lutego 2018 r. filia biblioteki publicznej w Futomie gościła najmłodsze dzieci (3,4 latki) . Tym razem rozmawialiśmy o naszych domowych pupilach-kotach z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego.

Dzieci wysłuchały krótkiej opowiastki z książeczki Heleny Bechlerowej pt. ,,O kotku, który szukał czarnego mleka”. Niestety, biały kotek nie znalazł czarnego mleka, nawet od czarnej krowy, która dała mu białe mleko. Nie pomogły rady sowy, wrony i sroki w jaki sposób zmienić sierść (swoje futerko) z białej na czarną. Na nic zdały się rady-  biały kotek, jak był biały tak pozostał biały, mimo usilnej chęci zmiany swojego koloru. Chcąc upodobnić się do swojego czarnego przyjaciela nie znalazł sposobu na zmianę swojego koloru, więc zrezygnował z dalszych poszukiwań i pozostał w przyjaźni ze swoim czarnym przyjacielem.    Była jeszcze zabawa w kotka i myszkę. Dzieci podzieliły się na dwie grupy : kotki i myszki, myszki dostały dwa cukierki, a kotki miały polować na cukierki myszek.  W bibliotece zrobiło się gwarno, wesoło i bardzo głośno, gdyż myszki uciekając przed kotem mocno piszczały. Myślę, że było to fajna zabawa.