Twój IP:54.198.142.121

W słoneczny zimowy dzień, 5 marca 2018 r., w filii biblioteki publicznej w Piątkowej prowadzone były zajęcia pod nazwą „ZIMA W BIBLIOTECE.” Podczas zajęć mali uczestnicy  z przedszkola wysłuchali wierszy o zimie oraz chętnie odgadywali zagadki dotyczące tej pory roku.

Bibliotekarka przedstawiła dzieciom plakaty zimy - srogiej i mroźnej oraz zimy łagodnej. Taką zimę łagodną z białym puszystym śniegiem dzieci uwielbiają. Świadczą o tym ich opowiadania o zabawach na śniegu, między innymi: lepieniu bałwanka, zjeżdżaniu na sankach czy rzucaniu śnieżnymi kulkami. A gdy jest dużo śniegu i duży mróz, dzieci obawiają się o ptaki i zwierzęta, gdyż wtedy trudno jest im zdobyć pożywienie. Trzeba ich dokarmiać, a to należy do obowiązku dzieci i dorosłych.

Danuta Hamerla