Twój IP:54.144.14.134

23 marca 2018 r. do błażowskiego przedszkola zawitała wiosna. W przedszkolu ten dzień jak co roku obchodzony jest bardzo uroczyście. Przedszkolaki przywitały Panię Wiosnę  nie tylko piosenką, ale i wierszem, opowiadaniem, bajką. „Wiosenne spotkanie z literaturą” odbyło się w przemiłej atmosferze.  Ja spotkałam się z dziećmi z grup: „Smerfy” i „Gumisie”. Przedstawiłam wspólnie z wychowawczyniami grup teatrzyk na podstawie utworu L. Krzemienieckiej „O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Następnie najstarsze przedszkolaki rozwiązywały rebusy, zagadki - oczywiście o tematyce wiosennej.

Promowanie czytelnictwa na zewnątrz jest bardzo ważne. Każda forma spotkań z młodym czytelnikiem przynosi efekty, bo dzieci bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę i sięgają po książkę.

Anna Heller