Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3218532
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
273
32103
80305
3218532


Twój IP:3.87.147.184

23 marca 2018 r., chociaż za oknem jeszcze gdzieniegdzie leżał śnieg, do błażowskiego przedszkola zawitała wiosna. W przedszkolu ten dzień, jak co roku, obchodzony jest bardzo uroczyście. Wszystkie dzieci czekały na niego z utęsknieniem, a w szczególności ,,Smerfy” i ,,Gumisie” które odwiedziłam. Dla mnie ten dzień też był wyjątkowy, ponieważ miałam odegrać rolę samej Pani Wiosny.

Na wstępie wspólnie z wychowawczyniami grup przedstawiłyśmy teatrzyk na podstawie utworu L. Krzemienieckiej „O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Piosenką pożegnaliśmy Marzannę, a wierszem małego bałwanka, który okropnie się pocił i z dnia na dzień był coraz chudszy. Nie zabrakło też wiosennych zagadek. Przygotowałam też magiczne pudełko, które z jednej strony posłużyło do krótkiego przedstawienia o stęsknionych za Polską bocianach. A z drugiej do wiersza o zimowych ubraniach, które musimy już schować do szafy. Bardzo chętnie odwiedzam dzieci w przedszkolu, ale i one bardzo mile widziane są w bibliotece.

Myślę, że każda forma spotkań z młodym czytelnikiem przynosi efekty, czy to czytanie, rysowanie, czy też prezentacja multimedialna, którą zawsze z ciekawością oglądają, a podczas niej dyskutują na wiele, wiele tematów, niekoniecznie dotyczących prezentacji.

Anna Heller