Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3218467
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
208
32038
80240
3218467


Twój IP:3.87.147.184

13.04.2018 r. Dzisiaj wyruszyłam ponownie do tyczyńskich przedszkolaków. Mobilna Biblioteka cieszy się dużym zainteresowaniem i korzysta z niej w chwili obecnej 50 małych czytelników.

 Moją wizytę rozpoczęłam od odwiedzin przedszkolaków z grupy Biedronek. Lecz zamiast Biedronek czekały na mnie piękne księżniczki i książęta. Zrobiło się bardzo bajkowo i kolorowo.

 Następnie odwiedziłam Motylki, którym przeczytałam książkę M. Marliera  „Ania i Krzyś: w górach". Jest to historia przyjaciół znanej wielu dzieciom Martynki, którzy wędrując po Alpach spotykają wiele ciekawych zwierząt. 

 Krasnoludki zaś wysłuchały wesołego opowiadania o „Słoniku". Dowiedziały się jak to się stało, że słonie mają trąby i do czego są im one potrzebne. Na koniec dzieci zrobiły swoje własne zakładki do książek, które ozdobiły m.in. ulubionymi bohaterami bajek.

 Jednak wszystkie przedszkolaki najbardziej oczekiwały momentu wybrania i wypożyczenia sobie książeczek. Bardzo podobały się im książki, które wybrały na pierwszej wizycie i z chęcią opowiadały o nich pozostałym koleżankom i kolegom. 

 Maluchy z poprzedniego spotkania zapamiętały również jak dbać o książki i dzisiaj same opowiadały, że pilnują, aby przed czytaniem ich ręce były czyste, że nie wolno jeść pierogów  na książkach oraz zaginać kartek.

Bardzo dziękuję Paniom i Siostrom z Przedszkola oraz Rodzicom za zapisanie dzieci do biblioteki i czytanie im książek.

 Joanna Bałutowska - Bialic