Twój IP:54.82.73.21

19 maja 2018 r. błażowska biblioteka już po raz kolejny uczestniczyła w Europejskiej Nocy Muzeów. Tym razem dla odwiedzających przygotowane były błażowskie „ZNALEZISKA", m.in. oryginalny cennik i szyld z piekarni państwa Kalandyków, czy wykopaliska z I i II wojny światowej, do których tematycznie przygotowana była fotografia - stara fotografia.

Można było także obejrzeć trzy filmy nakręcone kamerą 8 mm przez znanego błażowskiego lekarza weterynarii Jana Koszykowskiego oraz około 4 tysięcy fotografii związanych z naszym regionem. Wystawę można było jeszcze obejrzeć w godzinach pracy biblioteki.

Filmy oraz fotografie można oglądać na stronie www.biblioteka.blazowa.net.

Inicjatywa Nocy Muzeów w Błażowej pozwala przybliżyć wszystkim historię naszego regionu w bardzo obrazowy sposób. Każdy  z zaciekawieniem ogląda stare fotografie, według których może stwierdzić jak zmieniała się nasza okolica, ludzie, moda.

Jakub Heller