1934

Twój IP:18.234.66.217

16 maja 2018 r. w filii biblioteki publicznej w Piątkowej pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników. Na uroczystość zaproszone zostały dzieci z przedszkola oraz trzeciej klasy wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Pasowanie poprzedziło czytanie wierszy. Trzecioklasistki w przebraniu Królowej Książki odczytały różne wesołe utwory. Następnie bibliotekarka przedstawiła regulamin korzystania z księgozbioru biblioteki, wymieniła zalety książki, walory dobrego czytelnika oraz jego obowiązki.

Uczniowie sprawnie odgadywali przygotowane zagadki oraz rozpoznawali tytuły poszczególnych bajek. Po wymienieniu życzeń książki nastąpiło pasowanie na czytelnika oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i kolorowych zakładek.

Mam nadzieję, że takie spotkania z książką wzbudzą w dzieciach chęć bezpośredniego kontaktu ze słowem pisanym, a nowi czytelnicy będą często odwiedzać bibliotekę.

Danuta Hamerla