Twój IP:54.161.77.30

5 czerwca uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie, z panią wychowawczynią Małgorzatą Kawą Chlebek spotkali się w filii biblioteki publicznej. Mija już prawie rok szkolnej edukacji, pierwszoklasiści opanowali sztukę czytania i mogą swobodnie poruszać się w świecie książek. Dzieci powitał napis na drzwiach wejściowych biblioteki : ,,Wejdź gościu i stań się moim przyjacielem!” Tak – książka to przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania i nierozdzielny towarzysz. Jeśli będziesz tu częstym gościem, odkryje ona przed Tobą wiele tajemnic. Najmłodszy czytelniku staraj się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanuj je, jak najbliższych sercu przyjaciół, bo taki przyjaciel nigdy nie zawiedzie. Życzę małym czytelnikom czerpania z książek mądrości, dobrych rad, odkrywania pięknego , ojczystego języka i sympatii do słowa drukowanego.