20305

Twój IP:34.203.28.212

20 września grupka najmłodszych dzieci z panią Agnieszką Sochą odwiedziła filię biblioteki publicznej w Futomie. Bibliotekarka w krótkim opowiadaniu przedstawiła historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspomniała o marszałku Józefie Piłsudskim, który dla Polaków stał się bohaterem narodowym i symbolem niepodległego państwa. Dzieci zapoznały się z fotografiami Piłsudskiego siedzącego na swoim ulubionym koniu ,,Kasztance”. O ważnych i ciekawych wydarzeniach z naszej Ojczyzny dowiemy się z literatury historycznej i nie tylko, ale także z książeczek adresowanych w stronę najmłodszych czytelników. Dlatego warto sięgać po takie książki w bibliotece, które poszerzą naszą wiedzę z zakresu naszej państwowości i historii.