Twój IP:54.161.77.30

Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Świętuje się go 29 września, ta data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Jest to okazja do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania dzieciom, jak : rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, poznawanie otaczającego świata i ludzi. Pierwszego października  w filii bibliotecznej w Futomie, uczniowie czwartej klasy z panią wychowawczynią Martą Błach zaprezentowali głośne czytanie fragmentów książek z literatury dziecięcej. Były to następujące tytuły książek : ,, Detektyw Pozytywka”, ,,Kacperiada-opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, ,,Siedem supełków”, ,,Bon czy ton-savoir-vivre dla dzieci ‘’, ,,Mała wiedźma Jagodzia i wielka  tajemnica’’, ,,Legendy polskie’’, ,,Magda, Paweł i Ty’’, ,, Kantor wymiany liter’’. Czytanie wypadło znakomicie, dlatego bibliotekarka zaproponowała dzieciom głosowanie na najładniej przeczytany fragment książki. Zwyciężczynią okazała się Kasia Korbecka, która w nagrodę otrzymała ,,medal’’-gadżet, a wręczyła ją pani wychowawczyni. Każdy z uczniów otrzymał również zakładkę do książki, a bibliotekarka zachęcała do głośnego czytania w domu.