Twój IP:54.161.77.30

8 października 2018 r. odwiedziłam Przedszkolaki ze Szkoły w Nowym Borku. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki o tym „Jak wygląda Pani Jesień”. Dzieci po wysłuchaniu bajki stwierdziły, ze jesień jest bardzo ważna w życiu zarówno ludzi jak i zwierząt, ponieważ wszyscy wtedy przygotowują się do nadejścia zimy. Ludzie gromadzą zapasy w postaci warzyw i owoców, mamy i babcie robią pyszne dżemy i inne przetwory, zwierzęta zaś zbierają żołędzie, orzechy i inne dary lasu. Jeże zbierają liście, pod którymi schowają się w czasie mrozów.

Dzieci opowiadały również jak wyobrażają sobie jesień. Zrobiły również piękne girlandy z jesiennych liści, które są teraz ozdobą naszej Biblioteki.

Na koniec w Bibliotece czekała na dzieci niespodzianka – Pani Jesień.  Wszystkich, którzy chcą się z nią spotkać zapraszam do Biblioteki.

Joanna Bałutowska - Bialic