Twój IP:54.82.73.21

16 października minęła czterdziesta rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.  Ten pamiętny poniedziałkowy dzień wlał w serca Polaków ogromną nadzieję na lepszy los. I tak od tego czasu zaczyna się niezwykły pontyfikat, tak jak niezwykły był Jan Paweł II. Papież wprowadza w swoją działalność nowy zwyczaj – pielgrzymowanie. Ten papież pielgrzym odwiedza niemal wszystkie zakątki globu, wszędzie głosząc dobrą nowinę – przesłanie miłości i braterstwa wszystkim ludziom , niezależnie jaką wyznają wiarę.

18 października w filii biblioteki publicznej w Futomie, dzieci ze świetlicy szkolnej z panią Moniką Wielgos rozwiązywały quiz poświęcony Janowi Pawłowi II, oglądały wystawkę biograficzną i na koniec wspólnie zaśpiewały ,,Barkę”. Polski papież kochał dzieci, czytał każdy list ,który otrzymywał od dzieci z całego świata. 2 stycznia 2000 roku na Placu św. Piotra powiedział do dzieci : ,, Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat.”