Twój IP:54.81.71.219

Miesiąc październik obfituje w rocznice związane z osobą Świętego Jana Pawła II. W niedzielę 12 X uroczyście obchodzony był kolejny Dzień Papieski, już czternasty. W tym dniu  Kościół przypomina Papieża Polaka, wierni modlą się za młodzież, która korzysta ze stypendiów Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’. Wolontariusze przed świątyniami zbierają datki przeznaczone na ten cel. Następna rocznica to 16 października - 36 lat temu świat usłyszał o nowo wybranym  papieżu Polaku - Karolu Wojtyle, a 22 w liturgii kościelnej jest wpisane obowiązkowe wspomnienie o Świętym Janie Pawle II.

13 października w filii biblioteki publicznej w Futomie czwartoklasiści rozwiązywali quiz pt. ,,Co wiesz o Janie Pawle II’’ opracowany przez Annę Jagodzińską, jak również tworzyli skojarzenia związane z ,,zapachami świętości Jana Pawła II’’. Okazało się, że świętość Jana Pawła II pachnie miłością, dobrocią, modlitwą, przyjaźnią, radością, poezją, bezinteresownością, ale też pokorą, smutkiem i cierpieniem. Swoją świętość realizował w każdym dniu swojego życia i zachęcał nas niejednokrotnie, nawołując: „Bądźcie świętymi”!  To zawołanie było hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego.