20305

Twój IP:34.203.28.212

12 lutego br., w pierwszy dzień ferii biblioteka gościła 34 dzieci, które własnoręcznie przygotowały 13 PIZZ! Na początku mogły obejrzeć prezentację o historii pizzy. Pizzę wynaleźli Egipcjanie, Fenicjanie, Grecy, Etruskowie, Rzymianie, każdy właściwie kto poznał tajniki pieczenia mąki zmieszanej z wodą na rozgrzanym kamieniu. W jakiejś formie jest częścią włoskiego menu od epoki kamienia łupanego. Ta właśnie potrawa przyjęła się w Polskich domach. Jest bardzo dużo książek, nie tylko kucharskich o robieniu pizzy, z których wynika, że podstawą dobrej pizzy jest ciasto. Drugą bardzo ważną sprawą jest temperatura w jakiej właśnie pieczemy pizzę. Dzięki uprzejmości Andrzeja Chlebka, właściciela błażowskiej restauracji STARY BANK mogliśmy upiec pizzę w jego lokalu - za co bardzo serdecznie dziękujemy. Właściciel ugościł nas i ufundował dla wszystkich napoje.

Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniach Danucie Hamerli oraz Joannie Bałutowskiej-Bialic.

Więcej zdjęć w galerii.

Anna Heller