20558

Twój IP:34.207.146.166

4 marca na spotkaniu z najmłodszymi dziećmi w filii biblioteki publicznej w Futomie rozmawialiśmy o kotach. Bibliotekarka opowiedziała dzieciom historyjkę kota Oskara, który swoim postępowaniem zmusił swoją właścicielkę Asię do wyrzucenia go z wygodnego, kanapowego siedzenia na dwór. No, cóż Oskar pomyślał, że teraz będzie robił wszystko, czego nie wolno grzecznym kotom. I tak się stało, po spotkaniu innego kota Alexa zaplanowali skok do kuchni barowej. Niestety właściciel baru przyłapał ich na pałaszowaniu smacznych kotletów i postanowił rozprawić się z kocurami. Zadzwonił do schroniska dla zwierząt i koty zostały tam zabrane. Tymczasem zmartwiona Asia szukała swojego pupilka po całym mieście, aż w końcu odnalazła go w schronisku. Uradowana dziewczynka zabrała Oskara razem z Alexem do swojego domu, który teraz stał się ich wspólnym. Opisana historyjka pochodzi z książeczki Katarzyny Nowackiej pt. ,, Niebezpieczna wyprawa kota Oskara’’.