18 marca  2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Słońca. Przy tej właśnie okazji postanowiłam odwiedzić dzieci z oddziału przedszkolnego w Nowym Borku. Niestety jak wszyscy widzimy za oknem słońce chyba nie ma dzisiaj ochoty na świętowanie, ponieważ postanowiło się ukryć za chmurami. Jednak przedszkolakom taka pochmurna pogoda wcale nie przeszkodziła w świętowaniu. Można powiedzieć, że uśmiechy które malowały się na ich buziach były jak promyczki słońca.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki „Złoty promyczek”. Dzieci z uwagą słuchały o tym jak małą Martę obudził poranny promyczek słońca i ile ciekawych historii jej opowiedział. Porozmawialiśmy, także o tym co możemy robić gdy za oknem mamy słoneczny dzień. Dzieci oczywiście podzieliły się za mną przeróżnymi pomysłami. Nasze spotkanie musieliśmy także jakoś uwiecznić, dlatego przedszkolaki wykonały piękne rysunki, na których można oglądać przyjemne słoneczko.

Aby słońce mogło zagościć także w bibliotece wspólnie wykonaliśmy słoneczko, którego każdy promyczek był podpisany imieniem przedszkolaka.

Na zakończenie w podziękowaniu za ciężką pracę dzieci otrzymały coś słodkiego.

Kinga Rybka