3319461
3319461

Twój IP:54.211.135.32

Nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.... z tej okazji, 11 kwietnia 2019 r., w filii biblioteki publicznej w Piątkowej przeznaczyliśmy trochę czasu na czytanie opowiadań i rozmowy o tradycjach oraz zwyczajach związanych z uroczystym obchodzeniem tych świąt. Dzieci z przedszkola odpowiadały na pytania co powinien zawierać koszyk wielkanocny i co to jest święconka.  Wysłuchały również opowieści pt. ”Zajączek wielkanocny”, ”Kurczak i śmigus-dyngus” oraz „Pisanka”. Dziękuję Oliwce Hus, uczennicy klasy drugiej za własnoręcznie wykonanego zajączka, który razem z pisankami i palmą będzie stanowił świąteczną dekorację biblioteki.

Na zakończenie miłego świątecznego spotkania dzieci śpiewały piosenki, a zajączek wielkonocny obdarował ich czekoladowymi jajkami i kurczakami

Danuta Hamerla