31977

Twój IP:52.23.234.7

Jak wszyscy wiemy tegoroczna przerwa świąteczna przed ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI dla uczniów szkół podstawowych jest wydłużona. Spowodowały to egzaminy ósmoklasistów, które rozpoczęły się w poniedziałek i kończą w środę. Większość dzieci jest zadowolona z przedłużonego czasu wolnego od zajęć lekcyjnych, ale jak wszędzie w koło występują wyjątki od reguły. Jeden z moich czytelników Michał Bartoń doszedł do wniosku, że w domu się nudzi i woli spędzić czas w bibliotece.

W poniedziałek rozmawialiśmy na temat tradycji wielkanocnych takich jak uczestnictwo w mszach świętych począwszy od Wielkiego Czwartku zakończywszy na Rezurekcji w Wielką Niedzielę, święceniu pokarmów, (co mamy w koszyku) oraz o tradycji podtrzymywanej w dużym stopniu przez dzieci, ale także przez niektórych dorosłych, czyli polewanie się wodą w Poniedziałek Wielkanocny. Natomiast w środę przeglądaliśmy arkusze egzaminacyjne ósmej klasy zmieszczone na stronie internetowej Kuratorium. Oczywiście przez cały czas trzymaliśmy mocno kciuki za jak najlepsze wyniki egzaminów wszystkich uczniów.

Podsumowując bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci do biblioteki gdzie można miło spędzić wolny czas.

Pragnę również złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych.

WESOŁEGO ALLELUJA I SMACZNEGO JAJKA!

Kinga Rybka