31927

Twój IP:52.23.234.7

7 maja 2019 r. uczniowie z klasy pierwszej zostali pasowani na czytelnika. Po krótce opowiedziałam dzieciom o książkach, ile jest pozycji w bibliotece.   Dowiedziały się, w jaki sposób książki ułożone są na półkach. Księgozbiór podręczny podzielony jest na działy, zaś każdy z nich jest oznaczony jest cyfrą. Pierwszaki miały okazję zobaczyć kartę korespondencyjną wraz z upomnieniem. Dawniej, kiedy nie było jeszcze telefonów, gdy czytelnik nie oddał w terminie książek to wysyłano do niego właśnie takie upomnienie. Dzieci wysłuchały wiersza J. Huszcza pt. ”Skarga książki”. Wszyscy stwierdzili, że o książki trzeba dbać. Nie można rysować po nich, wyrywać kartek czy zaginać rogów. Kolejnym punktem naszego spotkania było ślubowanie. Każdego ucznia pasowałam na czytelnika specjalna kredką. Dzieci otrzymały dyplomy oraz medale. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pierwszakom życzę samych sukcesów w szkole. Uważam, że ten dzień był dla nich niezapomniany.

Magdalena Fornal