20 września w całym naszym kraju przypada święto pod nazwą „Ogólnopolski dzień przedszkolaka”. Został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku. Z tej okazji postanowiłam odwiedzić przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku.

Nasze spotkanie rozpoczęłam od przedstawienia się, ponieważ niektóre dzieci dopiero w tym roku szkolnym dołączyły do grona przedszkolaków i nie wiedziały kim jestem. Korzystając z okazji zaprosiłam wszystkie dzieci do odwiedzenia biblioteki i zachęcałam do wypożyczania i czytania książek. Po krótkim przywitaniu porozmawialiśmy o dzisiejszym święcie i o tym kim jest przedszkolak i jak się powinien zachowywać. Oczywiście jak zawsze na wszystkie moje pytania przedszkolaki udzielały znakomitych odpowiedzi. Wspólnie postanowiliśmy się nauczyć HYMNU PRZEDSZKOLAKA, którego jak się okazało dzieci nie znały. Na zakończenie naszego spotkania przeczytałam dzieciom bajkę „Kamilka idzie do szkoły”, którą wysłuchały z zainteresowaniem. Chyba raczej każdy słysząc, że ktoś ma jakieś święto wie, że nie powinno się przychodzić z tzw. ” pustą ręką” dlatego też i ja miałam ze sobą coś słodkiego dla każdego przedszkolaka.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Wychowawczyni i wszystkim przedszkolakom za miłe spotkanie. I jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Kinga Rybka