18 października 2019 r. przypada w całej Polsce święto poczty, dlatego wraz z klasą drugą postanowiliśmy co nieco powiedzieć sobie na temat tej instytucji.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza M. Brykczyńskiego „ Na poczcie” i na jego podstawie dzieci odpowiadały na pytania: Co robimy na poczcie oprócz wysyłania listów? Kto na poczcie pracuje? W jaki jeszcze inny niż tylko werbalny lub pisemny sposób przekazujemy sobie informacje?

Kolejnym naszym zadaniem było ułożenie w poprawnej kolejności rozsypanki „Jaką drogę musi przebyć list od nadawcy do odbiorcy?” Z tym zadaniem dzieci świetnie sobie poradziły.

Później przeczytaliśmy jeszcze jeden wiersz J. Tuwima „O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci” a także omówiliśmy jak należy poprawnie adresować kopertę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały koperty i ich zadaniem było zaadresować je na podstawi wzoru przedstawionego na tablicy. Także i z tym zadaniem druga klasa świetnie sobie poradziła za co w nagrodę każdy z uczniów otrzymał coś słodkiego.

Kinga Rybka