O ŚW. WALENTYM I DNIU ZAKOCHANYCH Z PRZEDSZKOLAKAMI Z NOWEGO BORKU

14 luty jak wszyscy doskonale wiemy kojarzy się nam chyba raczej tylko z jednym, a mianowicie z celebrowanym oraz hucznie obchodzonym na całym świeci ŚWIĘTEM ZAKOCHANYCH .

Ja uznałam, że wszystkiego tego co najciekawsze dowiem się na temat tego święta od przedszkolaków ze szkoły w Nowym Borku, ponieważ jak wszyscy wiemy świat i to co się w nim dzieje najlepiej jest widziany oczami dzieci.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat obchodzonego dzisiaj święta. Krótko także zapoznałam dzieci z tym kim był  św. Walenty patron zakochanych oraz zapoznałam ich z legendą, która opowiada o tym co przyczyniło się do tego, że to właśnie Walenty jest symbolem miłości rozpoznawanym na całym świeci. Jednak przypomniałam przedszkolakom, że było on także biskupem słynącym z cudownych uzdrowień ludzi chorych na epilepsję.

Rozmawialiśmy również o różnych rodzajach miłości takich jak: miłość rodzicielska, braterska, przyjacielska, ponieważ na świecie istnieje wiele różnych miłości nie tylko mężczyzny do kobiety. Jak słusznie zauważyły dzieci codziennie jak tylko otwierają oczy mogą doświadczać miłości okazywanej im przez rodziców w postaci troski, opieki przy okazji wykonywania codziennych najprostszych obowiązków.

Na zakończenie dzieci wykonały piękne rysunki, które dedykowały swoim najbliższym i postanowiły je wręczyć po powrocie ze szkoły w ramach upominku walentynkowego. Bo wiemy, że nawet najdroższy prezent nie ma takiej wartości jak ten zrobiony własnoręcznie. Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone za pięknie wykonane prace słodkimi serduszkami oraz cukierkami.

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować za otrzymaną od przedszkolaków piękną Walentynkę.

Kinga Rybka

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo dziś nadszedł dzień miłości…

Mamy dzisiaj Walentynki

święto chłopca i dziewczynki.

Takich co to się kochają

no i sobie też ufają.

Nawet słoniki porcelanowe

kotki, żyrafy całe pluszowe,

dziś wysyłają swe Walentynki…

Ja wrzucam moją do Twojej skrzynki

śląc w niej całusy takie gorące,

jakby wyssało je całe słońce !

Złap je i spróbuj domyślić się,

kto tak szalenie pokochał Cię ?