Niestety aura za oknem nie sprzyja spacerom, dlatego to ja wybrałam się z wizytą do naszych błażowskich przedszkolaków. Spotkanie było oczywiście związane z dzisiejszym Dniem Zakochanych. Rozmawialiśmy o tym co to jest miłość, gdzie ją możemy znaleźć i jak ją okazujemy. Przeczytałam dzieciom książkę pt.: „Alberta szuka miłości” - historię małej myszki, która postanowiła znaleźć miłość. Dzieci bardzo pięknie mówiły o miłości do rodziców, dziadków, przyjaciół. Starszaki opowiadały, że miłość nie zawsze jest łatwa. Czasami rodzeństwo potrafi nieźle dokuczyć, ale mimo wszystko je też powinno się kochać. Rozmawialiśmy o tym jak możemy okazać komuś miłość nie tylko w walentynki. Okazało się, że nawet najmłodsze dzieci wiedziały, że najważniejszy jest „przytulas”, buziak i słowa „kocham Cię”. Każde z nich postanowiło, że po powrocie z przedszkola mocno przytuli i powie „kocham cię” swoim rodzicom. Opowiedziałam przedszkolakom nie tylko historię walentynek, które w naszym kraju świętuje się od niedawna ale zwróciłam ich uwagę, że dawniej w Polsce dzień zakochanych obchodzony był w czerwcu i nazywany był sobótką. Walentynki to nie tylko dzień, który obchodzą zakochane pary, to przede wszystkim dzień dobrych uczuć, dzień w którym nie powinniśmy robić nikomu złośliwych psikusów ani mówić przykrych słów. Maluszki rozpoczęły więc nasze spotkanie od wielkich „przytulasów”.

Kiedy już wiedzieliśmy co to jest miłość i Dzień Zakochanych to przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Zabawa w poszukiwanie par spodobała się zarówno najmłodszym jak i starszym przedszkolakom. Nasze spotkanie zakończyło się roztańczoną brazylijską sambą.

Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały ode mnie kartki, z których miały stworzyć walentynki dla swoich najbliższych oraz coś na deser.

Bardzo dziękuję paniom wychowawczyniom oraz wszystkim przedszkolakom za miłe przyjęcie i walentynkowy upominek.

Joanna Bałutowska - Bialic