Oddział dla dorosłych

 

Autor: Wiesław Janusz Mikulski

Tytuł: Poetyckie dzwony. Wiersze wybrane z lat 1992 – 2015”

Ostrołęka 2015

 

Po dwudziestu trzech latach twórczości Wiesław Janusz Mikulski miał ogromne trudności z wyborem kilkuset wierszy, które znajdą się w właśnie wydanym tomiku. Było ich zbyt wiele. Dlatego w redakcji pomagała mu żona. 

Wiesław Mikulski miał wyjątkowe, jak na Ostrołękę, szczęście. „Poetyckie dzwony” to okazały tom, wydany w twardej oprawie, z kolorową okładką przedstawiającą ostrołęcki park miejski, z wkładką zawierającą kolorowe zdjęcia autora wierszy, z biogramem i wreszcie pokaźnym wyborem twórczości. Książkę wydało Ostrołęckie Centrum Kultury i jest to ich pierwsza książka po wielu latach. Autor przyznaje, że nie było łatwo i by książka się ukazała musiał o nią wytrwale zabiegać.

Wiersze Wiesława Mikulskiego traktują przeważnie o życiu i emocjach, jakie towarzyszą człowiekowi od wieków. Autor przyznaje, że zauważył iż z biegiem czasu poszczególne utwory są coraz krótsze, ale nie traktuje tego jako wadę, lecz zaletę. – Wszyscy się dziś śpieszą, mamy coraz mniej czasu. Jeśli ktoś przeczyta choć jeden mój wiersz i utkwi mu on w pamięci, skłoni do refleksji to odniosłem sukces – mówi pan Wiesław.

Przytaczamy poniżej jeden z wierszy Wiesława Mikulskiego:

* * *

jeszcze w tym życiu
może być tyle miłości
tyle spełnienia pięknego
jak niebo
można pokochać Jezusa
w człowieku
gdy się szamocze
w gąszczu własnych pragnień
i chce pomagać swoimi dłońmi
duszą
jeszcze może być tyle ciepła
zanim nie skończy się
czas

Książka jest darem Autora dla naszej biblioteki. Dziękujemy.

Autor: Michał Szafrański

Tytuł: Finansowy ninja

Wydawnictwo Michał Szafrański 2016

 

Finansowy ninja to esencja wiedzy autora i jego doświadczenia na temat finansów osobistych. To podręcznik, który uzupełnić ma braki w edukacji szkolnej. Wyjaśnia podstawowe, ale nieoczywiste zasady, daje proste podpowiedzi dotyczące mądrego posługiwania się produktami finansowymi i przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy.

„Finansowy ninja” to podstawowy oręż w walce o bezpieczeństwo finansowe. Książka napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla każdego – także dla osób, które o finansach nie mają zielonego pojęcia. Wierni Czytelnicy bloga autora także znajdą w niej wiele nowych treści składających się na kompletny trening prawdziwego finansowego ninja.

Książkę można zamawiać wyłącznie w Internecie na stronie http//finansowyninja.pl

Książka jest darem dla naszej biblioteki od Autora. Dziękujemy.

 

 

Oddział dla dzieci

 

Autor: Andrzej Maleszka

Tytuł: Czerwone krzesło

Cykl: Magiczne drzewo t. 1

Wydawnictwo Znak 2015

 

Na podstawie „Magicznego drzewa" Andrzej Maleszka wyreżyserował oglądany na całym świecie cykl filmowy, nagrodzony EMMY AWARD i dziesiątkami innych nagród.
Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło. Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia... Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia. Te dobre i te złe...

Cykl składa się z dziewięciu tomów, a wszystkie czekają na czytelników w oddziale dla dzieci naszej biblioteki.

 

Autor: Scott C.

Tytuł:  Star Wars. Co kryje Dzika Przestrzeń. Sidła

Wydawnictwo Egmont 2017

 

 

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki...
Milo i Lina Grafowie wyruszają na ratunek rodzicom, którzy zostali porwani przez nikczemnego kapitana Kordę z Imperium Galaktycznego. Czy rodzeństwu uda się wymknąć z sideł zastawionych przez imperialne siły?

Autor: Helena Bross, Christel Ronns

Tytuł: Urządzamy dyskotekę

Seria: Klasa I b

Wydawnictwo Debit 2008

 

Klasowa dyskoteka to wspaniały pomysł, ale... niektórzy uczniowie mają przed nią obawy. Oskar i Franek nie umieją tańczyć i martwią się, że źle wypadną. Na szczęście ktoś im przychodzi z pomocą. Szkolna impreza staje się okazją do pogłębienia znajomości i ostatecznie nawet nieśmiałe dzieci dobrze się na niej bawią. Świetna opowieść dla wszystkich, którzy czują się trochę niepewnie przed szkolną zabawą.

Dysponujemy pięcioma książkami z serii Klasa I b

Książki poleca Anna Heller