16 grudnia 2020 r. odbyło się jedno z ostatnich w tym roku spotkań Miłośników Dobrej Książki (DKK). Na spotkaniu omawiana była powieść młodej pisarki z okolic Rzeszowa Natalii Sońskiej pod tytułem „Otwórz się na miłość”.

 Ta świąteczna propozycja autorki już samą okładką zachęca do lektury (zresztą wszystkie wydane do tej pory powieści Sońskiej charakteryzują się niezwykle urokliwymi okładkami).

„Otwórz się na miłość” to przyjemna wprost z życia wzięta powieść obyczajowa. Znajdziemy w niej zarówno czarujący okres świąteczny jak i skomplikowane relacje międzyludzkie.

Książka opowiada o życiu młodej trzydziestoletniej Ani. Kobieta jest osobą wycofaną i zamkniętą w sobie. Na co duży wpływ miała jej nadopiekuńcza matka. Nadchodzi jednak moment, w którym Ania pomimo strachu zaczyna coraz bardziej pragnąć zmian w swoim dotychczasowym życiu. Oczywiście w podejmowaniu decyzji dzielnie będzie przeszkadzać jej matka. Ale Ania nie jest zupełnie sama. Wspiera ją koleżanka Ula oraz ktoś nowo poznany. Ale o tym jak to wszystko się rozwija muszą już państwo dowiedzieć się sami czytając książkę.

Wszystkich czytelników bardzo serdecznie zachęcam do lektury. Książkę doprawdy można przeczytać dosłownie jednym tchem. Autorka nie tylko opisała w niej zawiłe życie bohaterki. Można również znaleźć w niej przepiękne opisy Krakowa czy Zakopanego. Po przedświątecznym szale przygotowań z pewnością przy tej książce zrelaksujemy się i nabierzemy sił do dalszego działania.

Jeszcze raz zachęcam do lektury. WARTO!

Kinga Rybka